Neden Web Sitesi Yaptırmalıyım?

Web sitesi yaptırmak sizi sanal bir katalog sahibi yapar. Dünya üzerinde internet sürekli olarak kendini yenileyebilen bir mecra olduğundan, online olarak milyonlarca insana tek tıklamayla ulaşabilmek, firmalar için önemli bir ihtiyaç haline geldi. Küçük ya da orta büyüklükte bir işletme olsun, hedef kitlesine ulaşma ve firmanın sürekliliğini sağlayabilmenin yolu bir web sitesi yaptırmaktan geçiyor.

Sektörel rekabet halindeki firmalar bu yolla daha çok müşteriye ulaşıyor, daha profesyonel olarak iş akışlarını hızlandırıyorlar. Sektörel tanıtım dışında firmanın online bir ağı olması ve sürekliliği açısından da web sitesi tercih ediliyor. E-ticaret sistemleri, hem kurumsal firmaların hem de tüzel kişilerin tercih ettiği online satış sistemidir.

Web Sitesi yaptırmanın Avantajları

Web sitesi yapmanın firmalar için önemli avantajları vardır. Bunları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Firmanın güvenirliliği artar.
  • İş akışının gelişmesini sağlar.
  • Müşterileri ilişkileri güçlenir.
  • Firmanın işletme olarak itibarını artırır.
  • Marka değerinin artmasına yardımcı olur.

Bu avantajları sağlayan firmalar zamanla daha çok gelişme sağlamış ve daha geniş kitlelere ulaşmışlardır.

Web Sitesinin SEO Uyumlu Olması

SEO, internet üzerinde arama motorlarında web sayfalarının üst sıralarda çıkması için gerekli olan arama motoru optimizasyonu dur. Anahtar kelime ve başlık kullanımı çok önemlidir.

Firma olarak ürün veya hizmetlerinizi anlatan bir web sitesi yaptırdınız. Kullanıcı ihtiyacı doğrultusunda arama motorları üzerinden bir araştırma yapıyor ve sektördeki diğer firmalara göre sizin firmanız üst sıralarda çıkıyor. Bunun sonucunda kullanıcı sizinle iletişime geçiyorsa hedef kitleye daha çabuk ulaşabildiniz demektir. Bu şekilde size ulaşan bir kullanıcı ise firma olarak olumlu geri dönüş aldığınıza işarettir.

Web Sitesi Fiyatları

Web sitesi yaptırmak istediğinizde fiyatlar yaptırmak istediğiniz sitenin niteliği, içerik zenginliği, sayfa sayısı gibi faktör vardır. Statik ya da dinamik web sayfaları olması bu noktada önemli bir ayrıntıdır.

  1. Statik web sitesi: Firma ya da kişi olarak yaptığınız işleri, reklamınızı detaylı olarak anlatan fakat kullanıcı tarafından değiştirilemeyen sabit web sayfalarıdır. Bu noktada eğer web üzerinden ürün satışı ya da fiyatları detaylı olarak belirtmek zorunda olduğunuz bir sektöre sahip değilseniz sadece tanıtımınız için gerekliyse kullanmak mantıklıdır. Fakat güncellenemeyen web sayfaları arama motorlarında bu özelliğinden dolayı alt sıralarda kalabilir. Bir web sitesi statik ancak bol içerik (resim, video, metin) sayısına sahip olabilir.
  2. Dinamik web sitesi: Yine firma ya da kişi olarak yaptığınız işleri daha sürekli yenilenebilir ve güncellenebilir olarak ifade eden web siteleridir.

E-ticaret siteleri satış yapan firmanın giriş yetkisiyle sürekli ürün fotosu, içerik bilgisi eklediği güncellenebilir sitelerdir. Emlak siteleri ya da güncellenebilir firma web sayfaları da buna bir örnektir.

Web sitesi yapan firmalar ile müşteri arasında müşterinin istekleri ve amacı doğrultusunda bir görüşme sağlanır, bu etkenlere bağlı olarak bir fiyat belirlenir. İhtiyaçlarınızı gözeten ve ona göre bir site haritası geliştiren uzman kadromuzla İzmir Ajans olarak hizmetinizdeyiz.