Neden Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Kuvvetli bir iletişim ve etkileşim aracı olan sosyal medya, firmaların müşterileri ile etkin bir şekilde irtibata geçebildiği bir mecradır. Ancak müşteriler ile iletişim kurulurken bazı hassas noktalara da dikkat etmek ve strateji geliştirmeniz gerekmektedir.

Sosyal medya planlaması, sosyal medya yönetiminin temelidir. Temeli sağlam bir yapıya dayanan sosyal medya çalışmalarının dönüşümü her zaman yüksek olur. Sosyal medya planlaması aşamasında markanızın sosyal ağlardaki iletişim dilinin nasıl olması gerektiği, ne tür kampanyalarla kullanıcıların markaya bağlılığının sağlanacağı, sosyal medya kanallarında ne tür içeriklerin paylaşılacağı gibi hususların tespiti yapılır ve sosyal medya stratejileri geliştirilir. Sosyal medya planlaması asla kesin kuralları olamaz, yapılan planlama esnektir ve çalışma süreci içerisinde doğabilecek fırsatlar planlama içerisine dahil edilebilir.

Markanız için planlama süreci esnasında tespit edilen sosyal ağlarda hesapların oluşturulduğu kısımdır. Markanızın sosyal medya hesaplarında konumlandırılması sürecinde arama motorlarında markanızla ilgili yapılan aramalarda sosyal medya hesaplarınızın da görünür olması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Bu bölümde sosyal medya hesaplarınızda kullanılacak görsellerin tasarımları yapılmaktadır. Görseller kullanıcılara markayla ilgili fikir vermektedir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızda kullanılacak görsellerin markanızı doğrudan ifade etmesi ve herhangi bir yanlış algının oluşmasına müsaade etmeyecek şekilde tasarlanması gerekmektedir.

Markanız için açılan sosyal medya hesaplarında doğru ve özgün içeriklerin hazırlanıp paylaşılmasıdır. Her sosyal medya hesabı için özel bir paylaşım planı oluşturulmakta ve etkileşim oranının en yüksek olduğu zaman dilimlerinde paylaşımlar yapılmaktadır.

Sosyal medya takibi aşamasında olabilecek krizlerinden önceden tespiti ve önlemlerin alınması, markanızın hedef kitleniz tarafından nasıl algılandığı, olumlu / olumsuz tüm eleştirilerin incelenerek ürün ve hizmetlerin iyileştirilmesine yönelik öneriler, online itibar durumu ölçümlemesi, rakipler hakkında neler konuşulduğu ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır.

Markanız için açılan sosyal medya hesaplarında doğru ve özgün içeriklerin hazırlanıp paylaşılmasıdır. Her sosyal medya hesabı için özel bir paylaşım planı oluşturulmakta ve etkileşim oranının en yüksek olduğu zaman dilimlerinde paylaşımlar yapılmaktadır.

Sosyal medya analizi bölümünde sosyal medya araçları aracılığı ile hesaplarınızdaki takipçi sayısının değerlendirilmesi, hangi içeriklerin nasıl bir etkileşim sağladığının incelenmesi, sosyal medya reklamlarının görüntülenme verileri, hesaplardaki aktif kullanıcıların tespiti, kullanıcıların demografik durumunun ölçümlenmesi başta olmak üzere birçok analiz gerçekleştirilmektedir. Bu analizler neticesinde çalışmalara yön verilmektedir.

Her yatırım yapılan proje gibi bu çalışmaya yapılacak yatırımlar, uzun vade çalışmalarında geri verimli dönüşüm sağlamaktadır. Potansiyel müşteri hedef kitlesinin tamamen oturması, ortalama 3 ay sürmektedir. 3 ay içerisinde hedeflenen müşteri kitlesi oturur, pazarlama bölümüne aylık olarak müşteri dataları teslim edilir.

İzmir Ajans

Sosyal Medya Yönetimi

İzmir Ajans

Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi

Sosyal medya pazarlama stratejilerini doğru kurarak markanızın kullanıcı etkileşimini arttırmanız ve daha geniş kitlelere ulaşmanız mümkündür. İnternetin keşfinden sonra en fazla olarak zaman geçirdiğimiz yer sosyal medya siteleridir. Hedef kitlenize ulaşmak için en ideal sosyal medya kanallarını seçerek kurumunuza özel planlar çıkartabiliriz.

Facebook

İnstagram

Youtube

İzmir Ajans

Sosyal Medya Yönetimi & Pazarlama

Çocukluğumuzdaki hayali günümüzde yaşıyoruz. Hayran olduğumuz bir ünlüye birkaç tık uzaktayız. Televizyonu cebimizde taşıyoruz, dünyanın bir ucundaki tanıdığımız yada tanışmak istediğimiz kişi ile konuşabiliyoruz, kolumuzdaki saatten telefon edebiliyoruz, hepimizin cebinde takip cihazları var….

Bu teknolojiyi satışlarımızı geliştirmek için kullanmak istemezmisiniz..?

Bize Ulaşın: +90 533 470 73 98