Seo ile Web Tasarım Aynı Şeyler Değildir..!

Bir web sitesi tasarlamak işin görünen kısmıdır, SEO ise uzun süreler uğraş isteyen ve arama motorlarının diliyle konuşmaktır diyebiliriz.

İnternette Olmak yada Olamamak İşte Bütün Mesele SEO

SEO konusunda Merak Edilenler

SEO ne demek?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir. SEO aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu’nun İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization (SEO) kelimelerinin kısaltılmış biçimidir.

Türkçesi  Google arama motorunda üstte çıkma çalışmasıdır.

Google arama sonuçlarında kullanıcıların çoğunlukla ilk sayfada yer alan siteleri ziyaret etmesi, bu sektörün oluşmasını sağlamıştır. SEO, web sitelerinin ilgili anahtar kelimelerde daha üst sıralarda listelenerek, o kelimeye ait arama trafiğinden maksimum ziyaretçiye ulaşmayı hedefler.

Bu da kurumsal web sitelerinde daha fazla müşteriye ulaşmanın en iyi yollarından biridir.

Arama motorlarının devamlı güncellenmesi sonucunda standart bilgisayar kullanıcılarının yapamayacağı durumlar oluşmuştur. SEO ajansları sayesinde, web sitenizi uzmanlık sahibi insanlara emanet etmiş olursunuz. SEO Ajansları sizin adınıza web sitenizi devamlı takip eder.

SEO çalışmaların etkisi tamamen üstte çıkmak istenilen kelime rekabeti ve sitenin mevcut gücü ile doğru orantılıdır. Doğru bir planlama ile birlikte yapılan çalışmalar sonucunda 2. aydan itibaren hedef kelimelerde yükselme ve hitlerde artış gözlemlenir. Tam anlamıyla gözle görülür ve kalıcı bir etki için 12 aylık bir çalışma öngörülmektedir.

Fiyatlandırmayı belirleyen en önemli faktör müşterilerin talepleridir. Üst sıralarda çıkmak istenilen kelimenin rekabeti, sitenin yapısı ve SEO uyumluluğu, sektörel rekabet gibi bir çok faktör vardır. Bu faktörlere göre uygun bir fiyatlandırma çıkarılır.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu

Google arama motorunda üst sıralarda çıkmak için başlıca yapmış olduğumuz çalışmalar

SEO Hizmet Aşamalarımız