Tanıtım Filmi Çekimi İçin Öneriler

Tanıtım Filmi Nasıl Yapılır?

İşletme sahipleri, küçük, orta, büyük şirketler ya da kuruluşlar tamamen reklam içermeyen fakat sizi iyi şekilde anlatacak bir görsele mi ihtiyacınız var? İşte tüm bunların cevabını çok uzun olmayan 3 ile 4 dakikalık videolar ile cevaplarsınız.

Günümüzde teknolojik değişimler hızla ilerlerken artık üstelik her şeyin cebimize sığdığı bir zamanda yaşıyoruz. Öyle etkili bir hıza sahip ki dakikalar içerisinde binlerce, milyonlarca kitlelere sesinizi ulaştırabilir tanıtımınızı video ile yapabilirsiniz. Bu konuda harcana emeğin ve paranın karşılığını misli ile aldığınızı görünce tanıtım filmi çekimi için akıllı bir tanıtım stratejisi yürüttüğünüzü fark edeceksiniz.

Tanıtım Filmi Nasıl Olmalıdır?

Teknolojinin sağladığı akıllı çözümler ile artık daha kısa sürelerde tanıtım yapmak ve karşı tarafa mesajınızı vermek mümkün.

Tanıtım Filmi Nasıl Olmalıdır? konusunu ise şöyle özetleyebiliriz;

  • 3-4 dakikayı geçmemeli
  • Akıcı ve iyi seslendirilmiş olmalı
  • Çekim görüntüleri net olmalı
  • Tercih edilen dil haricinde alt yazı ya da farklı dil seçenekleri ile çekilmeli
  • Kullanılan ekipmanlar son teknoloji olmalı
  • Kısa sürede teslim edilebilir olmalı
  • Yayınlanacak platforma özel video boyutunda olmalı

Yukarıda bahsedilen kurallar çerçevesinde hazırlanacak tanıtım filmi ni izleyenler de daha etkileyici olacak böylelikle daha kısa sürede daha çok insana ulaşacaktır.

Tanıtım Filmi İçin Yüklenme Süresi Nasıl Olmalı?

Son teknoloji ekipman ile çekimleri yapmak çoğu zaman yüksek kalite görüntülerin uzun yüklenmesine sebep olur. Bu nedenle hazırlanan videolar son hale gelmeden önce yükleyici gibi düşünerek kısa zamanda yüklenecek boyuta ayarlamalı ve tanıtım sürdürülebilir olmalıdır. Web sayfasında, sosyal medya sayfalarında yer alacak olan tanıtım filmi için ayrı ayrı boyutlar da olması gerekir. Çünkü yükleme boyutu kullanıcı ve platforma yükleme için önem arz etmektedir.

Artık Tanıtım Filminiz Her Yerde

Belirlediğiniz strateji, uygulanan yöntem ve kiminle çalışacağınıza verdiğiniz karar, sonrasında her şey hazır. Artık sizi, reklam gibi olmayan fakat birkaç dakika içerisinde tüm detayları ile anlatacak tanıtım filminiz hazır. Teknoloji ile birleşen akılcılık ve doğru verilen kararlar çok ta uzun olmayan bir zamanda sizi kitlelere ulaştırıyor. Bu bazen kuruluşunuz, bazen ürettiğiniz bir ürün, bazen web sayfanız hiç fark etmez. Önemli olan kitlelere ulaşacak olan tanıtımımızda aldığımız yardım ile ilerleyebilmek.

Profesyonel Destek Neden Önemli?

Uzman ekiplerimiz tanıtım filmi çekimi alanında defalarca çalışmış, tecrübe etmişlerdir. Neyi, nerede, nasıl ve ne şekilde anlatılacağı seslendirmenin kadın mı yoksa erkek tarafından mı yapılacağını çok iyi bilirler. Seslendirmede ki akıcılık, doğru yaklaşım ve görüntülerde ki netlik kadar önemli.